NetEnt Casinoer i Norge

NetEnt
NetEnt – navnet som alle casinospillere kjenner! Selskapet har vært ledende innen spillproduksjon og norske pionerer i 20 år. Ved å tilby førsteklasses spilleautomater med enestående grafikk, er NetEnt alltid i toppen som spillprodusent på ...casino markedet over hele verden. Spesialister på spilleautomater, mobil optimalisering og med mer enn 300 spill på tilbud gjør dem til nummer én blant produsentene.
1

Amok Casino

8.5

100 Gratisspinn Ingen Omsetningskrav

Utbetaling 0 - 2 dager
RTP 95.7%

Innskuddsmetoder

AstroPay Jeton Mastercard MiFinityNeosurfVisa+2
2

Barz Casino

8.4

200% opp til 3000 kr + 50 gratisspinn

Utbetaling 1 - 3 dager
RTP 95.3%

Innskuddsmetoder

Bank Transfer eZeeWallet LuxonPay MastercardVisa+1
3

Betinia Casino

8.6

100% på opptil 5 000 kr + 200 GS

Utbetaling 0 - 5 dager
RTP 96.4%

Innskuddsmetoder

Bank Transfer Jeton Mastercard MiFinityVisa+1
Bonus
Spill nå
Innskuddsmetoder
4

Betsson Casino

8.9

Bonus

200% bonus opptil 2000 kr + 100 gratisspinn
Utbetaling 1 - 5 dager
RTP 94.6%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer LuxonPay Mastercard MiFinity NeosurfVisa+1
5

Betsafe Casino

8.3

Bonus

100 % opptil 4000 kr + 250 gratisspinn
Utbetaling 1 - 5 dager
RTP 97.5%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer Jeton LuxonPay Mastercard MiFinityNeosurfVisa+2
6

Alf Casino

8.5

Bonus

Velkomstpakke 8000 kr + 300 Gratisspinn
Utbetaling 1 - 3 dager
RTP 95.78%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer Bitcoin Bitcoin Cash Ethereum eZeeWalletLitecoinMastercardMiFinity TetherVisa+5
7

Bethard Casino

8.6

Bonus

100% opptil 2000 kroner + 250 gratisspinn!
Utbetaling 2-3 dager
RTP 94.4%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

AstroPay Bitcoin EcoPayz MuchBetter NeosurfVisa+1
8

Betsamigo Casino

8.3

Bonus

100% opp til 2000 kr
Utbetaling 0 - 3 dager
RTP 95.43%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer Cashlib Mastercard MiFinity MuchBetterNeosurfVisa+2
9

Betstro Casino

8.3

Bonus

100% velkomst kasinobonus verdt opptil 2000 kr
Utbetaling 1 - 4 dager
RTP 96.67%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

AstroPay Bank Transfer MiFinity Neosurf
10

BitReels Casino

8.7

Bonus

Velkomsttilbud opptil 35000 kr + 350 gratisspinn
Utbetaling 0 - 2 dager
RTP 96.60%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer Bitcoin Bitcoin Cash Dogecoin EcoPayzEthereumLitecoinMaestroMastercardMiFinityMuchBetterSOFORT BankingVisa+8
11

Boom Casino

8.3

Bonus

100 % opptil 1000 kr
Utbetaling 1 - 5 dager
RTP 97.0%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

EcoPayz Mastercard MuchBetter Visa
12

Calzone Casino

8.6

Bonus

100% opptil 500 kr Velkomsttilbud
Utbetaling 1 - 10 dager
RTP 93.7%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Mastercard Visa
13

Casilime Casino

8.4

Bonus

100% matchbonus opptil 2500kr + 50 gratisspinn
Utbetaling 1 - 2 dager
RTP 96.12%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer Mastercard MuchBetter SOFORT Banking Visa
14

Casino Days

9.2

Bonus

20 Gratisspinn uten innskudd! Pluss 100% opptil 5000 kroner + 100 gratisspinn
Utbetaling 1 - 5 dager
RTP 94.1%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer Bitcoin Bitcoin Cash Ethereum LitecoinMastercardVisa+2
15

Casino Extra

8.5

Bonus

Få opptil 3500 kr + 100 gratisspinn velkomstpakke
Utbetaling 0 - 3 dager
RTP 93.9%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bitcoin Bitcoin Cash Cashlib Ethereum LitecoinMastercardMiFinityVisa+3
16

Casino Heroes

7.9

Bonus

100% bonus opp til 500 kr
Utbetaling 1 dager
RTP 93.5%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer EcoPayz MuchBetter Revolut Visa
17

Casino Winner

8.4

Bonus

10% cashback opptil 50 000 kr
Utbetaling 0 - 5 dager
RTP 93.1%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

AstroPay Bank Transfer Jeton Mastercard NeosurfRevolutVisa+2
18

Casino-X

8.1

Bonus

Bonus på opptil 20 000 kr + 200 free spins
Utbetaling 0 - 2 dager
RTP 95.4%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer Bitcoin Ethereum Jeton LitecoinMastercard TetherVisa+3
19

Casombie Casino

8.8

Bonus

100% på opptil 5000 kr + 200 FS
Utbetaling 1 - 5 dager
RTP 95.5%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

AstroPay Bank Transfer Bitcoin Litecoin MastercardMiFinityVisa+2
20

Cherry Casino

8.3

Bonus

Opptil 500 spinn!
Utbetaling 0 - 1 dager
RTP 95.6%

Innskuddsmetoder

Innskuddsmetoder

Bank Transfer EcoPayz MuchBetter Neosurf RevolutVisa+1
Vis mer
På denne siden

    Her finner du spillene fra NetEnt Norge

    introduksjon netent

    SpillRTPAntall hjulAntall gevinstlinjer
    Starburst96.10%510
    Gonzo’s Quest96.00%520
    Mega Fortune96.60%525
    Jack and the Beanstalk96.30%520
    Dead or Alive96.80%59
    Twin Spin96.60%5243
    Blood Suckers98.00%525
    South Park96.70%525
    Aliens96.40%515
    Finn and the Swirly Spin96.62%510

    NetEnt – mer enn 20 år med spillproduksjon

    Selskapet NetEnt ble grunnlagt i Sverige i 1996. Faktisk er en av gründerne sønnen til Bill Lindvall, som var aktiv i de kjente Cherry-selskapene og landbaserte casinoene. Sønnen Pontus grunnla NetEnt noen tiår senere og la da det første grunnlaget for et meget vellykket selskap. Det var i 2002 at spillprodusenten ble lansert og den gang tilbød de et nettcasino i egen regi. Strategien ble endret ganske raskt og etter en stund satset selskapet i stedet på produksjon av spilleautomater.

    Røttene forblir i Sverige, hvor det i dag er kontorer i både Norge, Stockholm og Gøteborg. Selskapet har ekspandert betydelig og er aktivt i både Europa og USA.

    Med fokus på innovativ teknologi

    Å skape tekniske innovasjoner og banebrytende spilleautomater har blitt selskapets kjennetegn. Gjennom produktene deres har de gått inn i nye markeder og de samarbeider med nettcasinoer over hele verden. Det spiller nesten ingen rolle hvilket casino du ser på, det overveiende antallet sider tilbyr spillene fra norske NetEnt. En stadig økende spillportefølje gjør at du får en stor spredning og en interesse fra spillerne som aldri ser ut til å avta.

    Et eksempel på oppfinnelsens rikdom er den revolusjonerende spilleautomaten Gonzo´s Quest, som ble lansert allerede i 2010. Her forlot de det klassiske oppsettet og presenterte i stedet en ny teknologi i form av fallende symboler. NetEnt er stolte av å være den første som bruker denne «Avalanche-teknologien». I dag er teknologien veldig vanlig i spilleautomater på nett.

    Når det kommer til teknologi må vi også nevne at NetEnt var raske med å tilby mobil casino allerede i 2011. Gjennom NetEnt Touch er spillene i dag tilgjengelig via mobil på mer enn 20 forskjellige språk.

    NetEnt er kjøpt opp av en kjent spillgigant

    24 juni 2020 ble det offentlig at Evolution overtok NetEnt. Nå for tiden tilhører de den store og veletablerte spill gruppen Evolution. For de av dere som er interessert kan vi vise til vår anmeldelse av Evolution, hvor det er flere fakta om spillprodusenten.

    NetEnt Casino – raske fakta

    netent casino raske fakta

    SelskapNetEnt AB
    Grunnlagt1996
    LandSverige
    Nettstedwww.netent.com
    E-post[email protected]
    AdresseVasagatan 16, 7TR, 111 20 Stockholm, Sverige
    Telefon+46 8 578 54 500
    Populære spillStarburst, Gonzo’s Quest, Super Nudge
    Notert på børsenNASDAQ Stockholm
    Antall ansatteca. 1000 (2019)
    KontorerSverige, Malta, Ukraina, Storbritannia, USA, Polen, Gibraltar, India
    Selskapets spillelisenserAlderney Gambling Control Commission, Belgium Gaming Commission, Gibraltar Gambling Commissioner, Malta Gaming Authority, New Jersey Division of Gaming Enforcement, Oficiul National Pentro, Romania, La Direccion General de Ordenacion del Juego (Spania), UK Gambling Commission, Pennsylvania Gambling Commission, West Virginia Lottery

    Derfor skiller den norske produsenten seg fra mengden

    funksjoner netent
    Det er ingen tvil om at spill produsenten er en ekspert på spilleautomater på nett. Dette er helt klart deres nisje og ikke mange andre produsenter når samme kvalitet. Deres høye spill kvalitet er konstant og holder samme nivå på alle spill, uavhengig av type spill. Det er ikke alltid antall spilleautomater som betyr noe, du kan tydelig se at NetEnt har første fokus på topp kvalitet, teknologi og ekstraordinær grafikk. Produsentens portefølje inkluderer alt fra enkle frukt automater til avanserte videoautomater med fantastiske funksjoner. Skal vi utpeke én fellesnevner, må det nok være den studerte høye kvaliteten uavhengig av spille nivå.

    Divine Fortune

    Anmeldelse

    Hall of Gods

    Anmeldelse

    Piggy Riches

    Anmeldelse

    Reel Rush

    Anmeldelse

    Spiñata Grande

    Anmeldelse

    Twin Spin

    Anmeldelse

    Kan du da se om spillet kommer fra NetEnt Casino? Ja, absolutt – spør du oss. Utformingen av spillene avslører hvilken programvare de har. Riktignok er stilen forskjellig avhengig av tema, men likevel er det kjennetegn der. Designet går ikke på akkord selv om det er spill som Reel Rush som har et enkelt design sammenlignet med høyteknologiske spill som Ozzy Osbourne Videoslot.

    Prisvinnende helt fra starten

    NetEnt på casino har mottatt utallige priser opp gjennom årene og den aller første prisen går tilbake til 2010 da den vant «Innovasjon i RNG Casino Software» på de velkjente EGR Awards. En annen av de tidligere prisene ble tatt med hjem av produsenten i 2012 og for Innovation in Slot Provision EGR-gallaen.

    Siden den gang har produsenten blitt belønnet hvert år frem til 2020 – en bragd som er verdt å belønne i seg selv. Blant de senere prisene tok NetEtent hjem tittelen «Årets mobilleverandør» på EGR Italy 2020. Alle selskapets priser viser hvor gode de er og at de holder samme høye kvalitet gjennom årene. Prisene for beste mobiltilpassede spill og innovasjon har haglet fullstendig inn, noe som virkelig har styrket selskapet som ledende på feltet.

    I London 2021 på Global Gaming Awards tok NetEnt Casinohem nok en pris for «Produktlansering». Prisen refererer til den banebrytende spilleautomaten Divine Fortune Megaways. Spillet kom i 2020 og ble en av årets mest populære lanseringer fra produsenten. NetEnt er veldig stolte av prisen gitt den ekstremt tøffe konkurransen om fantastiske spilltitler som ble lansert i løpet av året.

    Unike snik-forhåndsvisninger tiltrekker seg

    Mange spillprodusenter får i oppdrag fra casinoer å lage spesielle spill som kun kan spilles hos et bestemt selskap. Dette er ikke noe som er karakteristisk for NetEnt, men på den annen side tilbys det en forhåndsvisning av noen av de nevnte spilleautomatene. Et eksempel på dette var spillet Fruit Shop Megaways, som kunne spilles unikt i en viss periode hos Betsson før andre casinoer fikk spillet i tilbudet sitt. En populær metode for samarbeid mellom produsenter og spillselskapet, som vi også kan se når det gjelder andre leverandørers spill.

    Det underholdende utvalget av spill hos NetEnt casino

    spill netent
    Den største divisjonen av spill fra denne produsenten er helt klart spilleautomater. Ved å tilby noen av markedets absolutt beste spill gjennom tidene, er alle spillere kjent med hvilken som helst NetEnt casino spilleautomat. En grunn til at spillene raskt ble så kjent er at du ofte kan finne dem på et Netent bonus med Netent casino free spins. Går vi noen år tilbake, var det nesten utelukkende NetEnt-spill du kunne få gratisspinn på. I dag ser det litt annerledes ut, med produsentens spinn fortsatt høyt på spilltitler som Starburst og Gonzo’s Quest.

    Joker Pro

    Anmeldelse

    Mega Joker

    Anmeldelse

    Super Nudge 6000

    Anmeldelse

    Fruit Shop

    Anmeldelse

    Starburst

    Anmeldelse

    Jackpot 6000

    Anmeldelse

    Hvor mange spilleautomater slipper selskapet per år?

    Lanseringene av spill de første årene var ganske beskjedne. Først fra 2016 produserte NetEnt rundt ti spill hvert år. Vi har sett på tidsaksen og ser at produksjonen øker litt med årene, men ikke like markant som andre produsenter. Nok en gang er det fokus på kvalitet før kvantitet. I 2019 ble det lansert totalt 24 forskjellige spill, noe som var noe av en topp. Totalt har spillere i dag mer enn 300 spilleautomater og casinospill å velge mellom fra den legendariske produsenten.

    Spilltyper og funksjoner som kjennetegner spillene

    typer spill netent
    Hovedfokuset for den svenske spillprodusenten er på spilleautomater, som utgjør mer enn 80 % av deres lanseringer gjennom årene. Som vi nevnte ovenfor, er det den høye kvaliteten på hvert spill som er spesiell for produsenten. Det er tydelig at deres ambisjon er å gjøre hver spilleautomat til sitt eget netteventyr. Innovative temaer og et design som er skreddersydd gjør at du som spiller blir «kastet» inn i en historie som gir svært høy underholdningsverdi. Et av de senere spillene som skiller seg ut gjennom temaet er Gordon Ramsay Hell´s Kitchen ™ Video Slot. Her tilbyr spillprodusenten en spillopplevelse som har hentet sin innflytelse fra den kjente kokkens TV-serier. Når Free Spins-kurset «Team Challenge Free Spins» aktiveres, blir det ekstra varmt på kjøkkenet med gode vinnersjanser.

    Kjente automater som får ny innpakning

    NetEnt casino har vært smart nok til å dra nytte av sine mest populære spill ved å tilby en ny variant. Disse spillene oppgraderes vanligvis med en eller annen funksjon som gir det allerede populære spillet enda mer fart. Som eksempel her vil vi nevne klassikeren «Dazzle Me» som i mars 2021 fikk en «rival» i form av Dazzle Me 99225 Megaways. Her har produsenten samarbeidet med lisensinnehaveren for Megaways, Big Time Gaming. Greia med dette samarbeidet er at spillet plutselig har blitt oppgradert med opptil utrolige 99 225 forskjellige måter å vinne på. Flere eksempler på denne typen samarbeid når det kommer til lansering av nye spill er Fruit Shop, som også har spilleautomaten lastet med Megaways-funksjon som gir opptil 117649 forskjellige måter å vinne på, på hvert spinn.

    7 populære spilleautomater fra NetEnt på casino

    • Starburst
    • Ozzy Osbourne videoautomat
    • Reel Rush 2
    • Elementer: The Awakening
    • Gonzo’s Quest
    • Jack Hammer 2 – Fishy Business
    • Pistoler og roser

    Populære casino spill i NetEnts utvalg

    Selv om spilleautomatene tar størst plass når det kommer til spillutviklerens lanseringer, er det også noen bordspill her. Vi tenker på de klassiske casino spillene som Blackjack. NetEnt har gitt ut noen titler i denne spillsjangeren som spilleautomater. Dette betyr at du ikke spiller mot andre spillere og at det ikke er noen live dealer. Spillene ligner på vanlige spilleautomater, men funksjonene er forskjellige når det kommer til kortspill og rulett. Disse casino spilleautomatene fungerer på samme måte som f.eks. vanlig Blackjack hvor du må komme så nær 21 som mulig for å vinne. Noen av spillene har også innspilt musikk, og du kan høre dealerens stemme veilede deg hva neste trinn er. Hos mange norske casinoer er det mulig å også prøve NetEnt og deres casinospill i en gratis demoversjon, før du spiller for ekte penger.

    Blood Suckers

    Anmeldelse

    Jack Hammer

    Anmeldelse

    Aloha! Cluster Pays

    Anmeldelse

    Det første jackpotspillet kom i 2009

    Visste du at NetEnts første progressive jackpot-spill ble utgitt tilbake i 2009? Mega Fortune ble lansert 23. januar 2009 og var banebrytende for NetEnts fortsatte utvikling av jackpotautomater. Spillet i dag er legendarisk og er kjent for sine virkelig store progressive utbetalinger. I 2011 havnet NetEnts megasuksess i Guinness rekordbok med et overskudd på over 11,7 millioner Euro!

    Året etter lanserte spillskaperen Hall of Gods, som er viden kjent i dag og fortsatt er veldig populær blant spillere. Selv om teknologien kanskje ikke lenger er den nyeste, er spillopplevelsen guddommelig i denne spille automaten med et tema om gudenes sammenstøt. Tydelig tiltrekker seg den progressive jackpotten som kan nå opp til virkelig store beløp. Det er verdt å nevne at rekordoverskuddet så langt utbetalte over 7 millioner euro i 2015 til nabolandet Norge. De første progressive spillene banet deretter vei for en ny nisje med spill fra spillstudioet. Vi har listet opp noen av de mest populære og lukrative titlene gjennom tidene nedenfor.

    NetEnt progressive jackpot-spill

    netent progressive jackpot-spill

    SpillMinste JackpotMaksimum Jackpot
    Mega Fortune€250 000€17,9 millioner
    Arabian Nights€125 000€3,3 millioner
    Hall of Gods€500 000€7,5 millioner
    Mega Fortune Dreams€250 000€4,7 millioner
    Divine Fortune€10 000€280 000
    Super Lucky Frog€5 000€100 000
    Cosmic Fortune€1 000€17 000
    Tiki Wonders€10 000€20 000
    Icy Wonders€10 000€20 000
    Caribbean Stud Poker€10 000Progressiv

    Spill egenskapene som gjorde inntrykk

    • Avalanche – Det er nok få funksjoner i spillverdenen som har gjort så stort inntrykk som «Avalanche» eller også kalt lav infunksjon på svensk. Avalanche er karakteristisk for spillerf avoritten Gonzo´s Quest, som for det første spillet med denne funksjonen. Som vi nevnte tidligere, faller symbolene ned og fyller hjulene gjennom et snøskred. Karakteristisk for denne spillfunksjonen er at når man vinner linjer, forsvinner vinnersymbolene og erstattes med nye, noe som gir spilleren nye muligheter for vinnerkombinasjoner. Spesielt i Gonzo´s Quest får spilleren økende multiplikatorer for hver seier på rad.
    • Twin-Reel er en annen funksjon som kom gjennom NetEnts Release TwinSpin. Denne spillfunksjonen betyr at hver spillrunde tilbyr minst to sammenkoblede hjul som spinner identisk sammen på samme tid (med identiske symboler). Disse tvilling hjulene kan så vokse inn i seg selv og bli enten tre, fire eller maksimalt fem sammenkoblede hjul. Spillet er tilgjengelig i den klassiske originalversjonen Twin Spin, men også som et Megaways-spill med utrolig mange mulige vinnerveier.
    • InfiniReels™ – Så sent som i 2020 ble det lansert en spilleautomat med en helt ny funksjon fra NetEnt. I Gods of Gold med InfiniReels får vi bli kjent med en innovativ teknologi som gir uendelige måter å vinne på. Dette er en «in-house» mekaniker fra NetEnt som tar opp konkurransen med den mer kjente Megaways-teknologien som er lånt fra BTG. I Gods of Gold vil spilleren få et nytt hjul til høyre hvor antall vinnermuligheter starter på minimum 27 og opp til uendelig.

    NetEnt – Pionerer i mer enn 20 år

    oppsummering netent
    Som ledende innen spillproduksjon av spilleautomater på nett er NetEnt en pioner i bransjen. Med mer enn 20 år har de virkelig funnet sin plass i online casino. Med spilltitler som nesten hele verden kjenner til selv funksjoner som fortsatt etterlignes i dag, er det ingen tvil om at NetEnt casino er en av de største. Digital underholdning er i stadig utvikling og det skal utrolig mye til for å alltid være et skritt foran og nyskapende i sin sjanger. Selskapets spesialitet er spilleautomater og videoautomater med høy kvalitet. Ved å stadig tilby nye premium spill har de fortsatt å være mange spilleres absolutte favoritt produsenter. Gjennom årene har de samarbeidet med mange andre spillprodusenter for å bli enda bedre om mulig og for å kunne tilby Topp-Notch spill som holder mål. Designteamet deres er det beste og har utviklet en grafikk som gjennomsyrer spilleautomatene deres. Det er lett å gjenkjenne et spill fra NetEnt, og vi vil definitivt se flere fremragende spillutgivelser fra dem i fremtiden.blood suckers

    Ofte stilte spørsmål

    Hvordan vinne stort i NetEnt spilleautomater?

    Spillere som gjør høyere innskudd, men satser små summer, har sjansen til å vinne stort i NetEnt spilleautomater. Implementer denne kunnskapen for å dra nytte av høye RTP-verdier.

    Hva er de beste NetEnt spilleautomatene for omsetning?

    Spilleautomater som Mega Joker, Spinata Grande, Cosmic Fortune, Ghost Pirates, Steam Tower og Hot City er de beste for omsetning.

    Hva er de beste bonusene uten innskudd for NetEnt spilleautomater?

    "Magik" og 888 Casino tilbyr de beste bonusene uten innskudd for NetEnt spilleautomater, i tillegg til andre bonuser som gratis spinn.

    Hva er gjennomsnittlige utbetalingene og RTP for NetEnt spilleautomater?

    Utbetalingene og RTP for NetEnt spilleautomater er gode, men det er noen som er eksepsjonelle. Blood Suckers, Kings of Chicago, Devil's Delight, Zombies og Simsalabim tilbyr høye utbetalinger og RTP til spillere da de ligger mellom 97 og 99%.

    Til toppen igjen